Jumtu tīrīšana no sniega un lāstekām
RU  LV

 

Sniega novākšana, jumtu segumu tīrīšana, jumtu attīrīšana no lāstekām, sniega un ledus.


      Lai attīrītu jumtu un tā segumu no sniega, ledus un lāstekām, mēs veicam dažāda veida darbus:

- jumta attīrīšana no lāstekām pa ēkas perimetru
- jumta seguma attīrīšana no sniega un ledus 1,5 m attālumā no jumta kores
- ūdens noteksistēmas cauruļu tīrīšana no sniega un ledus
- visa jumta seguma attīrīšana no sniega un ledus


      Mēs piedāvājam gan vienreizēju taisnu un slīpu jumtu attīrīšanu no sniega un ledus, gan nodrošinām to regulāru tīrīšanu visas ziemas sezonas laikā. Veikt jumtu attīrīšanu no sniega var tikai speciāli tam sagatavoti cilvēki, jo jumtu segumu attīrīšanas darbus no sniega, ledus un lāstekām, bieži sarežģītus un dzīvībai bīstamus, pie liela slīpuma var veikt tikai speciālisti.

      Tieši tāpēc šādus darbus veic mūsu kvalificētie rūpnieciskā alpīnisma speciālisti. Visus jumtu attīrīšanas no sniega, apledojuma un lāstekām, kā arī citus darbus augstumā mūsu firma veic, izmantojot rūpnieciskā alpīnisma metodes. Tuvāku to aprakstu var izlasīt šeit.

 

Kāpēc jāveic jumtu attīrīšana no sniega?

     Mēs ne vienu reizi vien esam dzirdējuši par nelaimes gadījumiem, kas saistīti ar lielu lāsteku krišanu no jumtiem uz garāmgājēju galvām.Šādi notikumi bieži beidzas ar nopietnām traumām vai pat cilvēka nāvi. Mūsdienīgas sniega un lāsteku tīrīšanas metodes ļauj izvairīties no šādām bīstamām situācijām, kad cilvēkiem uz galvas gāžas sniega blāķi vai  milzīgas lāstekas. Jumtu tīrīšana palīdzēs garantēt gan cilvēku, gan arī zem namu logiem atstāto automobiļu drošību. Pie tam atbildību par materiālajiem zaudējumiem, kas radušies no jumta krītoša sniega un lāstekām jāuzņemas ēkas īpašniekam vai attiecīgajiem dienestiem, kam jāuzrauga attiecīgā nama un tam piederošās teritorijas droša ekspluatācija. Jumtu tīrīšana ir pienākums, no kura nevajadzētu izvairīties.

    Laikus nenotīrīts jumts var kļūt par iemeslu paša jumta pārklājuma bojājumiem un tā nobrukšanai un tas savukārt kārtējai traģēdijai. Cik gan veikalu un noliktavu jumtu šādi nav iebrukuši zem sniega segas smaguma! Katru ziemu mēs dzirdam stāstus par šiem nelaimes gadījumiem, bet varētu taču arī izvairīties no šāda veida notikumiem, ja namu īpašnieki laicīgi parūpētos par jumtu tīrīšanu.

     No pārlieku liela sniega daudzuma cieš arī pats jumts. Pie pārāk lielas noslodzes jumta segums zaudē savu izturību, sāk liekties. Un jumta seguma nomaiņa prasa ievērojamus naudas līdzekļus. Kad pavasarī sniegs kūst, tas var sabojāt jumta pārklājuma hidroizolācijas slāni un jumts sāk tecēt. Arī tam nepieciešams dārgs remonts. Šajā gadījumā cieš arī ēkas iekšējā apdare, radot materiālus zaudējumus arī šeit. Karnīzes un notekcaurules var sabojāt tās pašas lāstekas un ledus, kas uz tām sakrājies. Tās izliecas, deformējas, un ūdens noteksistēma vairs nedarbojas. Ir bijuši gadījumi, kad zem ledus smaguma salūzt arī notekcauruļu stiprinājumi, un caurule nolūzt. Visi šie piemēri mums uzskatāmi demonstrē, cik nepieciešama ir jumta attīrīšana no sniega un lāstekām. Tas palīdzēs izvairīties no nelaimes gadījumiem un papildus izdevumiem par jumta seguma remontu.

 

Jumtu attīrīšanas no sniega metodes

     Mūsu speciālisti jumtus no sniega var attīrīt dažādos veidos- tas atkarīgs no situācijas. Pirmkārt, tā ir mehāniskā tīrīšana, kas tiek veikta ar rūpnieciskā alpīnisma metodēm. Mūsu speciālisti, kas pārzin šīs alpīnisma metodes, novāc no jumta sniegu un lāstekas, ievērojot visus drošības tehnikas noteikumus. Nekādā gadījumā nedrīkst veikt jumta seguma tīrīšanu patstāvīgi, jo tas ir dzīvībai bīstami. Jums nav ne nepieciešamā aprīkojuma, ne instrumentu, kurus izmanto rūpnieciskajā alpīnismā- jumtu tīrīšanai ir vajadzīgs alpīnistu ekipējums un drošības jostas, kas tiek piestiprinātas pie īpašas troses, kas ir nostiepta visa jumta garumā un tiek izmantota, attīrot visu jumta segumu. Ja Jūsu organizācija noslēdz ar mums līgumu par regulāru jumta tīrīšanu no sniega, tad trose tiek atstāta, lai to efektīvi izmantotu jumtu turpmākajā tīrīšanā. Mūsu speciālistiem ir plašs instrumentu klāsts, kas tiek izmantots dažāda veida jumta segumiem. Tā, piemēram, metāla dakstiņu jumta pārklājumam mēs izmantojam īpašas lāpstiņas ar gumijotu apakšdaļu. Šāda lāpstiņas uzbūve nodrošina to, ka jumta pārklājums netiks bojāts. Lāsteku  notīrīšanai no karnīzēm un notekcaurulēm izmanto īpašus āķus ar gumijas pārklājumu. Tie lieliski palīdz nodauzīt lāstekas un noņemt apledojumu, tajā pat laikā nekādi netraumējot ne karnīzes, ne notekcaurules.

     Visbīstamākā ir sniega tīrīšana no slīpiem jumtiem, jo alpīnistam jāstrādā uz slīpas virsmas, kur ir ļoti grūti atrast un noturēt atbalsta punktu. Lai izvairītos no neparedzētām situācijām jumtu tīrīšanas laikā, uz zemes vienmēr atrodas cilvēks, kurš seko notiekošajam un briesmu gadījumā brīdina. Bez tam cilvēks, kurs uzrauga alpīnistu, reizē arī pieskata, lai nejauši garāmgājēji nenonāk bīstamajā zonā, kur tiek veikta jumta tīrīšana.

 

jumtu_tirisana_400   jumtu_tirisana_no_sniega_400

 

jumtu_tirisina_no_sniega_un_ledus_400   sniega_tirisana_no_jumta_400

Copyright 2010 SIA Koku Serviss
Developed by Designstudio
PULS.LV Professional rating system Latvijas Reitingi www.tanks.lv/PageRank - Google PageRank