Koku vainagu veidošana un kronēšana
RU  LV

Koku vainagu veidošana un kronēšana

Bīstamo un slimo koku izzāģēšana, koku korekcija un kronēšana.

Lieli un sausi zari var būt ļoti bīstami, krītot no liela augstuma, bet traumēti un ieplaisājuši zari var kļūt par stumbra puves un citu infekcijas slimību perēkli. Šo bīstamo un traucējošo zaru izzāģēšana un kronēšana, pie pareizas veikšanas, pasargās jūs no sauso zaru krišanas un paildzinās koka dzīvi. Apzāģēšanu un kronēšanu jāveic, zāģējot pie paša stumbra pa mizas apļa līniju, pēc apzāģēšanas vai kronēšanas veic antiseptiku un pēc tam zāģējuma vietu aizkrāso vai aizsmērē ar potziedi, kas novērš kukaiņu un puves piekļūšanu.

Pirmajā darba izpildes posmā alpīnists uzkāpj koka galotnē pa virvi (nekādā gadījumā nedrīkst izmantot speciālās apavu uzmavas ar dzelkšņiem, jo tā tiek stipri traumēta koka miza, kas var novest pie koka saslimšanas). Pēc tam tiek nostiprināta virve pie koka stumbra un piekārta drošības virve. No tām tiek veikta zaru zāģēšana. Nepieciešamības gadījumā resnu zaru un stumbru daļu nolaišanai uz zemes arī tiek izmantota virve

Tādas pašas darba metodes tiek izmantotas arī kronēšanā, tikai izzāģēti tiek nevis slimie un sausie zari, bet gan tiek formēts zaru vainags pēc nepieciešamā izmēra un formas.

Koka ārējais izskats un iekšējais stāvoklis ievērojami uzlabojas pēc aprakstīto darbu izpildes.

 

Saistītie darbi

Mehāniski bojājumi, nokaltuši zari, salā radītās plaisas un dobumi ne tikai bojā koka ārējo izskatu, bet var kalpot arī par infekciju un kaitēkļu perēkli. Tāpēc nepieciešams laicīgi veikt koka antiseptiku un bojāto stumbra vietu izolāciju. Pie nelieliem bojājumiem veic mirušās koksnes apstrādi ar vara vitriola šķīdumu, tad potziedi un dekoratīvo krāsošanu. Plašu dobuma bojājumu gadījumā veic tās pašas darbības, tikai dobumu aizpilda ar cementa masu vai petrolatuma mastiku.

        

    picture_027_120  picture_030_120  picture_045_120  picture_046_120

 

Copyright 2010 SIA Koku Serviss
Developed by Designstudio
PULS.LV Professional rating system Latvijas Reitingi www.tanks.lv/PageRank - Google PageRank